info@decksun.com         phone ico02 021-22644865 email ico05

کفپوش چوب پلاست فضای باز

 

 

به رویه‌ها و لایه‌هایی که بر روی کف(دکینگ) یک ساختمان یا هر مکان دیگر پوشانده شود کفپوش می‌گویند. کفپوش‌ها در شاخه‌ای از صنعت به نام کفسازی کاربرد دارند،به عبارت دیگر کف پوش بستر کف است که بر آن قدم می گذاریم . با این تعریف دامنه کف پوش ها بسار وسیع و گسنرده می گردد.

هر محیطی به کف‌پوش نیاز دارد و فضاهای خارجی نیز از این اصل پیروی می‌کنند. پاسیوها، چمن‌ها، مسیرها، صفحه ها، پوشش‌های گیاهی و … بسترهایی برای کف می‌باشند که روی آن‌هاقدم بر می‌داریم، اشیا را می‌گذاریم و یا حتی می‌نشینیم و استراحت می‌کنیم. ارزان‌ترین و ساده‌ترین مصالح کف جهت استفاده در محیط‌های خارجی خاک است که در حقیقت بستر اصلی محوطه است. متأسفانه این مصالح آلوده می‌باشند، به‌ویژه هنگامی که در نتیجه‌ی خیس شدن گل آلوده می‌شوند. تنها برتری خاک، مقرون به‌صرفه بودن آن است که دلیل خوبی جهت انتخاب آن به‌عنوان کف‌پوش محیط به‌حساب نمی‌آید.

 

کفپوش چوب پلاست فضای باز

واقعیت این است که دیگر دوران استفاده از پوشش های کف در قالب سیمان و موزاییک به سر آمده است و امروزه کمتر کسی از این مصالح به عنوان کفپوش استفاده می کند. شواهد نشان می دهد که تمایل اکثر افراد در پوشاندن کف به سمت کفپوش های مدرن مانند پارکت چوبی و کفپوش چوب پلاست یا موزاییک های چوب پلاست و لمینیت و ... کشیده شده است.

اکنون که قصد تغییر دکوراسیون و طراحی بالکن خانه خود ویا ایجاد فضای سبز بر روی پشت بام ویا ایجاد راهرویی زیبا در حیاط منزل خود دارید را دارید، چرا به فکر یک کفپوش مناسب نباشید؟ برای بالکن باید نوعی از کفپوش را انتخاب کنید که در برابر تغییرات دمایی و انبساط و انقباض مقاوم بوده و دچار شکستگی نشود. همچنین استفاده از چمن مصنوعی در کنار کفپوش چوبی تراس علاوه بر زیبایی و داشتن جلوه ای از طبیعت، نگهداری راحت تری نیز دارد.

اولین موردی که باید مد نظر قرارداد ، کاربری فضای بیرونی و بعد از آن انتخاب مناسب‌ترین مصالح جهت استفاده در آن می‌باشد.

استفاده از کفپوش چوب پلاست با توجه به خواص منحصر به فرد آن که در مقالات متعدد توضیح داده شده است برای فضای باز مثل بالکن و تراس در کنار گیاهان باعث می شود حس طبیعت بیشتری در فضا جریان یابد. چوب پلاست ها ضد آب بوده و از مقاومت بالایی در برابر تغییرات جوی و فشار برخوردارند.

 

چوب  پلاست جهت استفاده درکف،پروفیل های چوبی هستند با ضخامت ۲۵ میلی متر و عرض ۱۵ سانت  و طول الوارها ۳ متری میباشد. این متریال برای استفاده فضای بیرونی وخارج ساختمان استفاده می‌شود. بدین صورت که شاخه چوب پلاستیک را به صورت موازی روی زیر سازی فلزی در کنار هم قرار می‌دهند و با بست( تی )یا( اچ ) به این زیر سازی اتصال پیدا می کند و کف فضای بیرونی ساختمان پوشیده شود.

استفاده از این نوع پروفیل برای فضاهای نسبتا بزرگ می باشد. کف روف گاردن و یا دور استخر و...از فضاهایی است که می توان از این نوع دکینگ چوب پلاست استفاده کرد.

در فضاهای کوچکتر مانند بالکن و تراس منزل یا راهروهای باریک می توان از موزاییک های ۳۰*۳۰ چوب پلاست استفاده کرد.خوبی استفاده از موزاییک این است که نیازی به زیرسازی فلزی ندارند و خودشان زیره پلاستیکی داشته و به راحتی قابل نصب می باشند.

از دیگر مزایای موزاییک های چوب پلاست این است که می تواند آنها را از محیطی به راحتی جمع آوری و در جای دیگری نصب کرد. برای همین در اصل موزاییک های چوب پلاست سرمایه است که شما آن را دور نمیریزید و میتوانید از جایی به جای دیگر انتقال دهید.

از ویژگی های  کفپوش های چوب پلاست و مزایای آن می توان به داشتن طرح زیبا و گرما بخش برای محیط اشاره کرد و همچنین به نوعی می تواند عایق حرارتی هم باشد.قابلیت بازسازی در صورت آسیب دیدن هم از دیگر مزایای کفپوش چوب پلاست است.تنوع رنگی هم می تواند تمام سلیقه های متفاوت را راضی نگهدارد.

**شما هم میتوانید برای دریافت قیمت کفپوش چوب پلاست و مشاوره رایگان با شرکت دکسان در تماس باشید.

 

درباره ما

شرکت چوب پلاست دکسان، تولید کننده با کیفیت ترین پروفیل های چوب پلاست و چوب پلاستیک جهت کف و نمای ساختمان، مبلمان شهری، آلاچیق، روف گاردن ، نرده 

facebook linkedin instagram telegram

تماس با ما

آدرس:ایران، تهران، خيابان شریعتی،پایین تر از مترو شریعتی،بعد از کوچه فلسفی،پلاک 1186 ،طبقه دوم ،واحد 12
تلفن:22644865 - 021
ایمیل: info[at]decksun[dot]com

Top